بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم- دیوید سداریس

بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم
دیوید سداریس
ترجمه ی پیمان خاکسار
نشر چشمه- بهار 91

دیوید سداریس پرمخاطب ترین طنز نویس پانزده سال اخیر آمریکاست. تنها در آمریکا هشت میلیون نسخه از آثارش به فروش رسیده است. این کتاب با طنزی دل نشین فضاهای  روشنفکری و روشنفکران را دست می اندازد و با ترجمه ی روان و شیرین پیمان خاکسار، خواندنی تر می شود.
“بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم” ناکامی های زندگی از زبان شوخ و شنگ نوجوانی روایت می شود که دور از زبان داستانی سلینجر نیست، زندگی را به سُخره می گیرد و واقعیات تلخ را آن قدر شیرین بیان می کند که حتما بارها به خنده تان می اندازد.
اگر کامتان از مناسبت های روزمره تلخ شده حتما این کتاب را به دست بگیرید…

یک بار به او گفتم «دارم به این فکر می کنم که بخش هایی از مغزم رو جدا کنم. منظورم با جراحی و این حرف ها نیست. می خوام بخش بخشش کنم و به بقیه اجاره بدم که بعداً بتونن بگن “من یه خونه تو رالی دارم، یه ویلا تو مرتل بیچ و یه مخفی گاه تو کله ی یه نابغه.” »…

«یک بار در مدرسه شنیده بودم که اگریک پرنده تمام شن های ساحل شرقی را دانه به دانه بردارد و به ساحل غربی افریقا ببرد فلان قدر طول می کشد، تعداد سال ها را درست متوجه نشدم، ترجیح می دادم به پرنده ی تنهایی فکر کنم که برای این کار بی اجر و مزد انتخاب شده، اصلاً منصفانه نبود، چون برعکسِ یک اسب یا یک سگِ راهبرِ کورها، تمام زیبایی و شکوه پرنده بودن به این است که هیچ وقت هیچ کس کاری به گردنش نمی اندازد…»

strong

Be Sociable, Share!

۷ Responses to “بالاخره یه روزی قشنگ حرف می زنم- دیوید سداریس”

 1. سلام

  نگاهی به شعر دهه ی هشتاد

 2. سلام
  ممنون برای معرفی سبکی که بسیار دوست دارم اسم کتاب را در لیست خریدم نوشتم

 3. منم
  یک سایه ی اصیل
  بدون آفتاب…!

  درود… دوست گرامی به دنیای من دعوتید.

 4. خانم محترم . با یک سپید بروزم .لطف بفرمائید

 5. با سلام و تشکر یک سالی ست بعد از براتیگان و استر از دنیای کتاب دور ماندم با این کار دوباره شروع می کنم

 6. عالیه! من خوندمش! خدایا هرداستانشو چندبار! برای دوستامو اعضای خانواده هم خوندمش! واقعا خنده داره! شبا که میخوندمش می بریدم از خنده! عالیه عالی! 😆

 7. سلام
  مطلب شما را با ذکر منبع در وبلاگ و کانال تلگرامم نقل کرده ام؛
  در صورتی که مخالفتی دارید اطلاع دهید تا حذف نمایم.
  https://t.me/Dopram

پاسخی بنویسید

*